Tabletky na chudnutie Áno alebo Nie?

Tabletky na chudnutie prečo Áno a prečo Nie?

Tabletky na chudnutie sú veľmi častou témou na ktorú diskutujú tí čo sa rozhodli schudnúť alebo už pomocou nich chudli. Predstavujú pohodlný spôsob ako sa zbaviť prebytočných kilogramov takmer bez námahy. Je tomu ale skutočne tak? Funguje chudnutie pomocou tabletiek alebo je to len všetko reklamný trik ako dostať z ľudí peniaze? Je vôbec bezpečné hltať tabletky tohto typu? Všetky vaše otázky vám zodpovieme v tomto článku.

 

V súčasnej dobe môžete na oficiálnom trhu nájsť množstvo výrobkov – tabletiek určených na zníženie telesnej hmotnosti. Niektoré sú viazané na predpis no veľmi veľká časť sa dá kúpiť bez predpisu v lekárňach. Ľudia sa veľmi často práve obracajú na voľne predajné tabletky. Jednak je to jednoduchšie z ich dostupnosťou a k ich predaju prispievajú tiež masívne reklamy v médiách či diskusný trolkovia.

 

Tabletky viazané na predpis môže predpísať samozrejme len lekár po zvážení všetkých pozitív a negatív. Tabletky na chudnutie na predpis často obsahujú látky pre ktoré vzniká ich viazanosť na predpis. Sú to zväčša látky, ktoré ovplyvňujú hormóny či niektoré centrá v mozgu ktoré zodpovedajú za „pocit hladu“. Lieky majú viac vedľajších účinkov na zdravie pacienta a preto ich použitie musí schváliť lekár. Medzi najčastejšie vedľajšie príznaky patria pocity nepokoja, nespavosť, zvýšenie krvného tlaku a pod. V týchto tabletkách sa často nachádzajú látky, ktoré bývajú súčasťou antidepresív. Aj preto sa u pacientov môžu vyskytnúť zmeny nálad či rôzne iné zmeny psychiky ktoré u nich pred užívaním neboli bežné.

 

tabletky na chudntuie

 

Ešte pred niekoľkými rokmi sa predpisovali lieky s obsahom sibutramínu. Tabletky obsahujúce sibutramín sú už dnes minulosťou. Teda aspoň v oficiálnom predaji sa nesmú predávať. Bohužiaľ čoraz častejšie môžete naraziť na predajcov falošných liekov či liekov ktoré sa do EÚ doviezli nelegálne. Tabletky na chudnutie s obsahom sibutramínu ktoré môžete poznať sú hlavne Lindaxa, Reductil, Ectiva, Meridia, Sibutral a pod. Pre množstvo nežiadúcich účinkov na ľudský organizmus boli stiahnuté z predaja. Ďalším veľmi populárnym anorektikom ktoré bolo tiež stiahnuté z predaja je výrobok ktorý sa u nás niekedy predával pod názvom Adipex Retard. Jeho účinnou látkou je fentermín.

 

O účinkoch na chudnutie snáď nemusíme diskutovať. Pacienti užívajúci tieto druhy tabletiek takmer vždy schudli. Veľmi veľa ľudí doslova po internetových diskusiách spieva na Adipex Retard ódy. Všetky tieto tabletky dnes môžete kúpiť od rôznych pokútnych predajcov na internete. Ak viete používať google nájdete ich obrovské množstvo. A to ma tak trochu zaráža.

 

Ľudia neskutočne hazardujú so svojím zdravím. Nielen že si sami predpisujú rizikové liečivá, týmto ľudom sa však môže dostať do rúk neoriginálne liečivo a to je veľmi nebezpečná vec. Je ťažké odhadnúť koľko ľudí si od predajcov z inzertných portálov takéto lieky kúpi, no tam kde nieje dopyt nieje ponuka a podľa ponuky súdim, že dopyt je veľký. Túžba schudnúť niekedy zatemní mozog.

  • Neváhajte viac !

    Máte jedinečnú možnosť zmeniť svoj život. Schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav. Prihláste sa na konzultáciu k svojmu výživovému poradcovi. Za 7,90 absolvujete merania na prístroji Tanita a získate jedálniček vypracovaný na mieru pre Vás.

Voľne predajné tabletky na chudnutie.

To je už veľmi obsiahla téma pretože tabletiek na chudnutie vo voľnom predaji je veľké množstvo a tiež spôsob ktorým sa snažia zbaviť sa vás prebytočných kíl je rôzny. V súčastnosti medzi najznámejšie patrí Formoline l112 ktorý viaže tuky na vlákninu, takže ak zjete jedlá bohaté na tuk spolu s Formoline l112, nemali by ste z tuku pribrať pretože ho vylúčite spolu s vlákninou. Maliny Slim Komplex používa napríklad malinový ketón ktorý urýchľuje metabolizmus tukov v tele. Veľmi populárnym sa stáva Fykotin. Ten svoju filozofiu založil na regulácií glykemického indexu.

Výrobcovia takýchto tabletiek sa samozrejme snažia aby ste nejaké to kilečko schudli. Veď popravde aj dobrá reklama zlého výrobku predáva, ale len dočasne. Príkladom takého výrobku bol Acai Power ktorý podľa recenzií síce nefungoval no reklama ho predala kvantum. Ak dosiahnete úspech výrobok sa začne predávať sám na základe odporúčaní. Je teda logické, že väčšina výrobkov niesú len akési placebo. Tak ako ich spôsob boja s vašimi kilogramami je rôzny, je rôzny aj výsledný efekt ktorý sa dostaví alebo nedostaví. Lepšie povedané u niekoho dostaví a u niekoho nie. K týmto tabletkám samozrejme výrobca vždy radí to staré známe pohyb, veľa vody, zdravú stravu.

 

Čo vlastne čakáte?

Fascinuje ma niekedy naivita ľudí ktorí popíšu, že nič neschudli alebo dokonca pribrali po užívaní tabletiek na chudnutie. Každý tu čaká akýsi zázrak. „Výborne dám si tabletku a môžem jesť čo chcem.“ Tabletky na chudnutie sú také isté ako všetky ostatné tabletky. Napríklad tabletky na bolesť hlavy. Účinkujú, prečo nie? No ak neodstránite príčinu bolesti hlavy tak sa vám bolesť opäť vráti. Tabletkami riešite následok vášho problému a nie samotný problém a v tom je celý PROBLÉM. Dnes sme sa akosi všetci naučili hltať tabletky. Tabletky berieme na všetko. Namiesto reálnych vitamínov z ovocia a zeleniny si kúpite vitamínový doplnok, namiesto zmeny stravovacích návykov si kúpite tabletky na nadúvanie a pod. Dovolím si teraz vytiahnuť niekoľko štatistických údajov zo stránky Národného Centa Zdravotníckych Informácií.

„Na Slovensku bolo v roku 2014 vydaných 83,7 miliónov balení liekov plne alebo sčasti hradených zo zdravotného poistenia... Zdravotné poisťovne za ne uhradili 853 mil. € a doplatok pacientov tvoril 140 mil. € ...“

„Bez receptu sme si v uplynulom roku v lekárňach kúpili 35,6 milióna balení liekov a zaplatili za ne takmer 147-mil. €...“

 

To sú fascinujúce čísla hlavne keď si to spočítate a vydelíte počtom obyvateľov na Slovensku tak sa dostanete na číslo takmer 24 čo predstavuje počet balení liekov na osobu. Takže mesačne každý z nás zje 2 krabičky tabletiek rôzneho druhu. Slovensko patrí v rebríčku spotreby liekov ku Top krajinám v rámci Európskej únie.

tabletky na chudntuie peniaze

 *

Tabletky pomôžu ale zmena musí prísť inde.

Nechcem tvrdiť, že tabletky všeobecne alebo tabletky na chudnutie nefungujú, nepomáhajú. To by som klamal. Povedzme, že schudnete krásnych 15 kíl pomocou tabletiek. Prípadne povedzme, že schudnete 15 kíl pomocou akejkoľvek diéty (kapustovej, citrónovej, krabičkovej, neviem ešte akej). Ak nezmeníte svoj ďalší postoj v stravovaní a spôsobe života vrátite sa na východzí bod. Dostaví sa u vás jojo efekt a všetko čo ste podnikli, či už to bolo hltanie tabletiek alebo nejaká extrémna diéta, stratí svoj význam. Všetko to stojí na jednoduchom princípe.

Pomocou tabletiek či dočasnej diéty ste neodstránili príčinu vašej obezity ale iba následok. A tak je na čase položiť si otázku. Chcem to všetko podniknúť preto aby som dosiahol/a nič? Ak si zvážim riziká (nákup neoriginálnych liečiv) a cenu ktorú zaplatím za niečo čo nebudem schopný si udržať vychádza mi jednoznačne, že toto nieje správna cesta.

 

Kde je správna cesta?

Jediná správna a cesta ako zdravo schudnúť a dlhodobo si svoju váhu udržať je jednoznačne v zmene životného štýlu. Obezita či nadváha sú jednoduchou matematickou rovnicou ktorá nikdy neklame. Laicky povedané viac prijímate ako dávate. Väčšina ľudí prijíma veľké množstvá potravy a ich výdaj energie je len zlomkom tohto príjmu. Tie najextrémnejšie prípady končia pod nožmi chirurgov tie menej extrémne v ostatných ambulanciách. Je to niečo čo je vašou dobrovoľnou voľbou. Zdravie či choroba je (vo veľkej miere) dobrovoľnou voľbou každého z nás. Rozhodnite sa preto múdro.

Tabletky na chudnutie Áno alebo Nie?
5 (100%) 1 vote
2017-01-23T08:40:54+00:00november 23rd, 2015|Magazín|0 Comments

Leave A Comment