O nás

O nás2017-01-23T08:40:37+00:00

Viac o nás

Vznik našich poradní Svet Zdravia sa datuje od roku 2010 kedy popredný český odborník na výživu dr. Petr Fořt v spolupráci s Jozefom Hůlom odštartovali vývoj Komplexnej nutričnej typológie (KNT) – špeciálnej metódy ktorá sa stala pilierom poradní Svet Zdravia.

Začiatkom roku 2011 bola otvorená prvá pilotná prevádzka poradenstva Sveta Zdravia v Prahe. Za rok prevádzky prešlo veľmi úspešne programom vyše 900 klientov čo spôsobilo veľký záujem o výživové poradenstvo a Svet Zdravia začína otvárať nové pobočky po celej Českej Republike.

Svet Zdravia začína združovať popredných odborníkov na výživu a lekárov. Do leta 2012 prešlo poradňami Sveta Zdravia viac ako 11 000 klientov. Svet Zdravia začína ponúkať čoraz komplexnejšie a dokonalejšie služby. Dnes je to hlavne vyšetrenie krvi či genetické testovanie. Svet Zdravia čoraz viac expanduje aj do ostatných krajín. Do mája roku 2015 prešlo naším poradenstvom takmer 60 000 klientov a stále pribúdajú noví.

V čom Vám pomôžeme ?

Naši výživový poradcovia urobia všetko preto, aby vám čo najviac pomohli zlepšiť Váš zdravotný stav a zbavili vás nadváhy. V tom nám pomáhajú odborné skúsenosti a najnovšie technológie ktoré odhaľujú príčiny vašej nadváhy.
Na základe konzultácie s Vami a výsledkov z prístroja Tanita vám vypracujeme váš osobný jedálny lístok mieru určený iba pre vás. Tento jedálniček zohľadňuje všetky vaše potreby a prihliada na prípadné alergie či neznášanlivosť potravín. Jedálniček na mieru vás postupne privedie k postave akú ste vždy chceli mať.
Príčinou nadváhy či obezity väčšinou bývajú nezdravé stravovacie návyky. Nezdravých návykov sa nezbavíte tabletkami, ani prísnymi diétami. Nezdravé návyky však môžete analyzovať a postupne upraviť. My sme tu pre Vás aby sme vám poodhalili kde robíte chyby a ako ich môžete napraviť.
Motivácia je dôležitý faktor pri chudnutí. My Vás budeme na ceste chudnutia motivovať, povzbudzovať a podporovať. A keď uvidíte prvé výsledky, budete vedieť že ste na správnej ceste.

Predstavenstvo poradní Svet Zdravia

RNDr. Petr Fořt, CSc.
RNDr. Petr Fořt, CSc.Hlavný garant programu Nutričnej typológie
RNDr. Petr Fořt, CSc. je expert na výživu a zdravé stravovanie. Publikuje odbornú literatúru o stravovaní a zdravej výžive. Vydal už vyše 20 kníh venujúcich sa tejto problematike.
Vo Svete zdravia školí výživových špecialistov a rozvíja program Nutričnej typológie.
MUDr. Lenka Řehoříková
MUDr. Lenka ŘehoříkováKlinická imunologička
Vo Svete zdravia sa Lenka Řehoříková venuje vnútornému lekárstvu a klinickej imunológii, kde pracuje s autovakcínami. Pôsobí tiež ako člen tímu rehabilitácie a športovej medicíny. Zároveň je aj pedagogičkou.
Plány Sveta Zdravia definuje nasledovne:
MUDr. René Vlasák
MUDr. René Vlasákprednosta kliniky Centra preventívnej starostlivosti
Za asistencie Reného Vlasáka vznikol program Prevencia 2000.
Vo Svete zdravia sa stará o presadzovanie štandardov určených Svetovou Zdravotnou Organizáciou (World Health Organization – WHO).
MUDr. Ondřej Nývlt
MUDr. Ondřej NývltPredseda Lekárskej rady
Ondřej Nývlt pracoval ako kardiochirurg na Inštitúte klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM). Vo Svete zdravia sa stará o školenie a vzdelávanie výživových poradcov. Podieľa sa taktiež na vývoji rôznych výživových doplnkov.
MUDr. Alica Medziňská
MUDr. Alica MedziňskáSpracovanie biochemických vyšetrení krvi
MUDr. Alica Medziňská absolvovala Lekársku fakultu Karlovej Univerzity a 18 rokov vedie vlastnú lekársku prax. Vo Svete zdravia má na starosti spracovávanie biochemických vyšetrení krvi. Taktiež sa podieľa na vytváraní nových preventívnych programov Sveta zdravia.

MUDr. Petr Lošan
MUDr. Petr LošanRiaditeľ spoločnosti Genetika Plzeň
Je tiež garantom Laboratória lekárskej genetiky v Karlových Varoch.
Je spoluautorom známej knihy Neplodnosť – Útok imunity.
Vo Svete Zdravia má na starosti genetické testovanie mutácií génov.

Dôverujú nám