Maca prášok – skúsenosti, recenzia

Maca prášok – skúsenosti, recenzia

Môj príbeh spojený s maca práškom je celkom zaujímavý. Keď som stretol bývalého spolužiaka zo strednej školy nedalo nám po rokoch a museli sme si zájsť na kávu a mali sme si čo povedať. Nevideli sme sa dlhšie a debata sa predlžovala keď Rasťovi zazvonil telefón. S niekým sa dohadoval na čase a mne bolo jasné, že sa naše stretnutie skončí. Keď dotelefonoval len som sa spýtal že či končíme. Povedal že áno, že musí ísť čakať kuriéra s balíkom. Na moju otázku čo si objedal mi len stroho povedal Maca prášok. Už som to ďalej neriešil keďže čas ho tlačil.

Opustili sme kaviareň v našom meste, podali si ruky a každý šiel svojím smerom. Bolo to príjemné stretnutie, na roky na strednej škole veľmi rád spomínam asi ako každý. Keď som večer sadal za počítač skontrolovať maily napadlo ma, že vlastne neviem čo je to ten Maca prášok. Rasťo mi nič viac o tom nepovedal. Tak som pohľadal nejaké tie informácie čože si to vlastne Rastík s takou radosťou objednáva.

Čo je maca prášok?

Maca je akási peruánska rastlina ktorú údajne nazývajú aj peruánska viagra. Zvyšuje energiu, spomaľuje vstrebávanie cukrov, posilňuje imunitný systém, znižuje chronickú únavu, podporuje stimuláciu plodnosti u mužov aj žien a pod. Tých údajných pozitívnych účinkov je samozrejme viac, spomínam tie hlavné ktoré ma pri čítaní článkov zaujali.   *

maca prášok skúsenosti recenzia3

maca prášok

Maca účinky

  • afrodiziakum
  • zlepšuje imunitný systém
  • podporuje rast svalovej hmoty
  • zvyšuje fyzickú výkonnosť
  • predlžuje erekciu
  • zmierňuje u žien hormonálny výkyvy (aj v menopauze)

Tak trochu mi to nedalo a keďže ako bývalý hokejista som bol zvyknutý na výživové doplnky povedal som si že, macu predsa len skúsim. Navyše je prírodného pôvodu. Jedná sa o zomletý koreň takže som dúfal že žiadna chémia to nebude.

*

Ktorú macu som si vybral?

Na trhu je dosť tabletiek ktoré obsahujú macu. Ja som stavil na prírodný Maca extrakt vo forme prášku. Jedná sa o koncentrovaný prášok a nielen zomletý koreň. Podľa výrobcu sa technologickým postupom získa z 10 kg koreňa macy 1 kg sušeného prášku. Tabletkám som sa zámerne snažil vyhnúť, pretože ich jednak nerád hltám, robí mi to trochu problémy a tiež tabletky obsahujú ďalšie rôzne prímesi. Preto mám radšej práškovú formu, formu nápojov. V tomto mi maca prášok vyhovuje. Po dlhšom uvažovaní som si teda na vyskúšanie objednal 100 gramov maca prášku od firmy Benevit – Zelený život.

 

maca prášok skúsenosti recenzia61

Maca užívanie

Podľa návodu je dávkovanie 1 kávová lyžička denne. Prášok sa teda rozmieša v 2 – 3 dl vody, mlieka alebo v džúse. Balenie 100 gramov by vám malo vydržať približne dva mesiace. Rátam že jedna dávka je cca 2 gramy. Na obale je tiež písané, že tento maca prášok nieje vhodný pre deti do 15 rokov a tehotné či dojčiace ženy. Na spodnej strane je dátum spotreby ktorý je nastavený na dobu 2 roky. Ako vidíte na mojich fotkách, tak balenie je hermeticky uzavreté fóliou. Vzduch by sa teda pred otvorením dovnútra dostať nemal, čo by malo zabezpečiť čerstvosť produktu až do otvorenia. *

  *

maca prášok skúsenosti recenzia71

Chuť maca prášku

Kdesi som sa dočítal že maca v prášku chutí hnusne. Nieje to pravda. Maca prášok má takú zvláštnu vôňu. Neviem k čomu by som ju prirovnal možno k vôni horčice, ale to môže byť len môj názor. Farba prášku ako vidíte na obrázku je hnedá. Macu som teda zmiešal v predpísanom pomere so studenou vodou. Kým sa prášok celý rozpustil chvíľu to trvalo. Moc sa mu nechcelo. Časť mi ostala prilepená na lyžičke, tak som to nechal chvíľu odstáť a sem tam som nápoj premiešal. Po 5 minútach možno aj skôr bolo všetko rozpustené. Chuť samotného nápoja nieje očarujúca. Nechutí to v podstate nijak. Neviem chuť tohto nápoja prirovnať k ničomu. Nieje to hnusné, ale chutné to tiež zrovna nieje.

*

Maca prášok skúsenosti

Aby som zhrnul moje skúsenosti s macou musím povedať v prvom rade, že všetky skúsenosti alebo pozorovania sú samozrejme založené len na mojich pocitoch takže nemusia byť skutočne objektívne. Vzhľadom k tomu, že som pred kúpou tohto výrobku dosť o mace v prášku študoval a teda som bol informovaný o jej účinkoch, je možné že moje skúsenosti a pozorovania môžu byť týmto ovplyvnené. Aké sú teda moje skúsenosti.

Z môjho pohľadu si myslím, že maca skutočne predlžuje erekciu. Najviac ma však na mace prekvapilo niečo iné. Ide o zlepšenie fyzického výkonu. Chodievam pravidelne behávať a ešte rekreačne hrávam hokej prípadne hokejbal. Asi po mesiaci užívania macy som na sebe badal že už nebývam tak unavený a mám pocit, že som fyzicky na tom lepšie. Žiadne iné účinky som zatiaľ nepozoroval (do času písania tejto recenzie).

 

maca prášok skúsenosti recenzia81

Maca prášok cena

Cena za maca prášok Zelený Život 100 gramov ktorý vidíte na fotkách je 16,50 Eur. Na trhu je dosť maca práškov v rôznych cenách. Tu záleží ale aj na kvalite jednotlivých produktov. Eshop Zelený život som zvolil aj preto lebo sa zameriava na čisto na prírodné doplnky. Nájdete tu známy zelený jačmeň, chlorelu a pod. Cena 16,50 Eur za 100 gramov je myslím v tomto prípade celkom stráviteľná.

 

 

 

Na záver

Ak sa rozhodujete o kúpe maca prášku, dúfam že som vám aspoň sčasti pomohol touto recenziou. Ak by som mal odporučiť tak určite túto práškovú formu ktorá je dobre stráviteľná. Na skúšku si objednajte jedno balenie. Vydrží vám vyše mesiaca a to je dostatočná doba na to, aby ste na sebe účinky vedeli pozorovať a sami posúdiť. Ďakujem za pozornosť.

Viktor

Fotogaléria

Maca prášok – skúsenosti, recenzia
4.5 (90%) 2 votes
2018-09-23T18:58:49+00:00december 9th, 2015|Magazín|0 Comments

Leave A Comment