Krabičková diéta – prečo nie som jej fanúšik?

Krabičková diéta. Prečo nie som jej fanúšik?

Výkrik poslednej doby ktorý sa volá krabičková diéta zasiahol Slovensko. Čoraz viac ľudí, ktorí sa roky pokúšajú schudnúť sa odhodlali skúsiť to týmto spôsobom. V tomto článku si povieme niečo viac o výhodách či nevýhodách krabičkových diét.

 

Čo to zase je tá krabičková diéta?

S pojmom krabičková diéta ste sa už určite stretli. Po uliciach behajú autá s nápismi rôznych spoločností ktoré rozvážajú tento „produkt“ rôznym ľudom. Módne časopisy ich často ospevujú ako nový trend vyváženého stravovania. Ak ste ešte tento novokrabičkovský výraz nepočuli tak vedzte, že krabičková diéta je strava zabalená v sympatických krabičkách ktoré vám dovezie možno tiež sympatický kuriér na objednávku. Ak chcete schudnúť je to v skutku dobrý nápad ! Napadne vás ako prvé.

 

Nemusím rátať a o nič sa starať.

Opäť je to vec pohodlnosti. Stravu v krabičkách navrhujú nutričný špecialisti podľa požiadaviek zákazníka. Preto firmy ponúkajú rôzne stravovacie programy napríklad pre diabetikov, mamičky, či pre športovcov alebo programy bez mäsa. Vy si teda objednáte čo vám vyhovuje a vaše stravovanie môže začať. Kalorické hodnoty jedál sú vypočítané tak aby ste schudli. Jedlo vám po objednaní donesie kuriér a vy si už len postupne v jednotlivých fázach dňa servírujete jedlo z krabičiek. Porcií býva za deň 5 (počet sa môže líšiť od dodávateľa). Niečo sa ohrieva v mikrovlnke niečo nie.

Veľkou výhodu je, že sa nemusíte starať o nákup surovín, varenie, kombináciu jedál či gramáž jedál. To už za vás vyriešila firma ktorá vám krabičkovú diétu dodáva. Poviete si samé výhody!

Výhody

  • chudnutie
  • šetrenie času
  • možnosť vybrať si stravovací režim

 

krabičková diéta

krabičková diéta

  • Máte jedinečnú možnosť zmeniť svoj život. Schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav. Prihláste sa na konzultáciu k svojmu výživovému poradcovi. Za 7,90 absolvujete merania na prístroji Tanita a získate jedálniček vypracovaný na mieru pre Vás.

Prečo niesom fanúšik krabičkových diét?

Priznám sa nie som fanúšik diét a už vôbec nie tých krabičkových. A prečo? Povedzme, že chcete schudnúť z 85 kg na 70 kg. Prihlásite sa teda do programu a začnete sa stravovať krabičkovou diétou. Samozrejme ak budete jesť len jedlá z krabičiek a prestanete po večeroch vyjedať chladničku tak schudnete. Jedlá sú navrhnuté tak, aby ste schudli a to sa vám zrejme aj podarí. V podstate tu niekto iný za vás robí robotu. Všetko nakombinuje a pripraví. Čo sa však stane ak schudnete a skončíte s krabičkovým programom? Sú tu dve možnosti. Jedna z nich je tá, že si naštudujete všetko ohľadom zdravej výživy, zmeníte životný štýl a začnete sa stravovať zdravo a zodpovedne sami vo vlastnej réžií čo je málo pravdepodobný scenár. Druhá možnosť je tá čo sa deje takmer s každým po „úspešnej“ diéte. Po ukončení diéty sa vraciate do starých koľají a znovu priberiete. Často krát skončíte s väčšou váhou než akú ste mali pred diétou. Celý problém vidím v tom, že krabičkovou diétou sa nedá stravovať naveky. Chcete jesť jedlo z krabičiek rok, dva či päť? Pomôže vám krabičková diéta s motiváciou schudnúť? Naučí vás správne sa stravovať? Nenaučí ! Všetko čo urobí je, že za vás vyrieši to čo aj tak budete musieť riešiť sami ak sa odhodláte natrvalo schudnúť. Ďalšou nevýhodou môže byť, že nie každému budú jedlá chutiť. Krabičková diéta tiež nezohľadňuje vaše zdravotné ťažkosti či alergie.

 

Nevýhody

  • cena (pre niekoho nieje prekážkou)
  • nezohľadňuje špecifické zdravotné problémy či alergie
  • použiteľná len z krátkodobého hľadiska

 

krabičková diéta nevýhody

krabičková diéta nevýhody

Väčšina z vás, dovolím si tvrdiť že veľká väčšina si želá schudnúť natrvalo. Schudnúť nie na mesiac, pol roka či rok a zase sa vrátiť do pôvodného stavu. Chcete byť chudí z dlhodobého hľadiska. Viete prečo je to tak. Či vám ide o zdravie či iné veci nechám na vás. Dôvod ktorý vás vedie k túžbe schudnúť môže byť akýkoľvek. Položte si teda otázku čo vám pomôže schudnúť a dlhodobo si udržať váhu?

Odpoveď je známa už dlho, ale málo ľudí ju chce skutočne počuť. Jediným spôsobom ako si trvalo udržať svoju váhu je zmeniť svoj životný štýl. Čiže zmeniť svoje stravovacie návyky ale tiež aj pohybové.

Ste pripravení urobiť ráznu zmenu vo svojom živote a skutočne natrvalo schudnúť?

Krabičková diéta – prečo nie som jej fanúšik?
5 (100%) 1 vote
2017-01-23T08:40:54+00:00november 19th, 2015|Magazín|0 Comments

Leave A Comment