Pomôcka pri chudnutí – chlorella

Pomôcka pri chudnutí – chlorella

Pre tých ktorí sa ešte s chlorellou nestretli, ale aj pre tých ktorí ju poznajú a pravidelne užívajú je určený tento článok. Aby som chlorellu na úvod trochu predstavil, tak jedná sa o tmavozelenú riasu ktorej krásnu farbu vytvára vysoký obsah chlorofylu.

 

Ak sa zaoberáte zdravou výživou, alebo chcete zmeniť svoj život a hľadáte rôzne informácie, či čítate kopce článkov na internete určite viete, že by ste mali do zdravého jedálnička zaradiť aj listovú zeleninu v pravidelných dávkach. Býva však častým problémom, že sa to nie každému aj darí realizovať. Vždy sa nájde nejaké ale. Niekedy je to však skutočne aj ťažké dodržať. A práve aj tu môže byť chlorella ideálnym pomocníkom. Chlorella patrí medzi takzvané superpotraviny inak nazývané aj „suprefoods“. Samotné slovo chlorella je kombináciou gréckeho „chloros“ čo znamená zelený a latinského slova „ella“ čiže malý.

 

Na našej planéte sa vyskytuje už prakticky od prvých foriem rastlinného života. Jej prednosťou je mnohonásobné vyšší obsah chlorofylu než aký majú všetky ostatné zelené rastliny. Okrem zástupu živín a chlorofylu je zdrojom aj mnohých vitamínov či minerálov A,C,B12, železa, horčíku a zinku. Objaviteľom dnes už veľmi známej chlorelly sa stal známy holandský mikrobiológ M.W. Beijerinckem.

chlorella recenzia

Ako funguje chlorella pri chudnutí?

Chlorella má pre ľudí ktorí sa snažia schudnúť hneď niekoľko výhod. V prvom rade treba spomenúť že obsahuje minimálne množstvo kalórií. Chlorella je však nutrične veľmi bohatou potravinou. Nesprávna skladba jedálnička ktorú môžeme pozorovať u veľkej časti populácie spôsobuje pri konzumácii nutrične prázdnych potravín neustály hlad.

Kaloricky sýte jedlá s prázdnymi kalóriami dokážu vyvolať rýchly vzostup glukózy a následne v krátkom časovom intervale aj rovnako rýchly pokles čo spôsobuje už vyššie spomenutý problém. Chlorella zaradená v jedálničku dokáže pozitívne vplývať na rovnováhu endorkrinného systému v organizme, podporí tvorbu probiotík čo má za následok zlepšenie trávenia. Navyše podľa jedného výskumu japonských vedcov dokáže chlorella podporiť metabolizmus tukov a vstrebávanie živín čím opäť prispieva k chudnutiu.

Nesmiete si však myslieť, že len konzumáciou chlorelly sa dá schudnúť. Chlorella však dokáže pri chudnutí účinne pomôcť čo môže byť pre vás pri chudnutí veľké plus.

Poitívne účinky chlorelly na organizmus:

 • pomáha pri akné a ekzémoch
 • detoxikuje organizmus
 • vyrovnáva pH organizmu – odkysľuje
 • priaznivo vpláva na kardiovaskulárny systém
 • pomáha po chemoterapii či ožarovaniach
 • zníži krvný tlak a vysoký cholesterol
 • urýchľuje rekonvalescenciu organizmu, urýchľuje hojenie
 • udržiava črevnú mikroflóru
 • podporuje imunitný systém
 • pomáha predchádzať osteoporóze
 • pomáha pri chudokrvnosti
 • Neváhajte viac !

  Máte jedinečnú možnosť zmeniť svoj život. Schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav. Prihláste sa na konzultáciu k svojmu výživovému poradcovi. Za 7,90 absolvujete merania na prístroji Tanita a získate jedálniček vypracovaný na mieru pre Vás.

Najväčšou výhodou užívania chlorelly je určite ale detoxikácia a tiež odkyslenie organizmu. Dokáže totižto v tráviacom trakte na seba naviazať produkty odpadu látkovej premeny, ťažké kovy a toxíny. Pomáha tak zlepšiť prirodzený imunitný systém. Často sa využíva u pacientov ktorí prekonali rádioterapiu či chemoterapiu. Tu zohráva hlavnú úlohu hlavne chlorofyl. Touto tématikou sa zaoberal aj výskum z Virginskej Univerzity Medical Collage ktorý došiel k záverom, kedy pacienti užívajúci chlorellu mali menej respiračných infekcií.

chlorella prášok recenzia


chlorella prášok Bio kvalita

 

 

V akej formy nájdete chlorellu na trhu?

Jednak je to vo forme tabletiek. Výhodou je jednoduché užívanie. Dávkovanie vždy záleží od výrobcu. Druhou formou je chlorella v prášku. V klasických vákuovo uzatvárateľných vreckách.

 

Táto forma je podľa mňa o niečo zaujímavejšia. Prášok sa dá ľubovoľne použiť do smoothie, jogurtov a čím sa sčasti prekryje výrazná chuť tejto superpotraviny. Na obrázku vpravo máte možnosť vidieť chlorellu v prášku v Bio kvalite.

Na čo si dávať pozor

Nestáva sa často, ale stáva sa, že u niektorých ľudí dokáže konzumácia chlorelly vyvolať aj nežiadúce účinky ako opuchy, tráviace problémy, bolesti hlavy a pod. Jedná sa o typické účinky ktoré sa často prejavujú aj pri iných spôsoboch detoxikácie organizmu.

chlorella

chlorella tablety

 

Dôležité je tiež spomenúť informáciu pre užívateľov liekov s účinnou látkou warafarín aby sa pred užívaním chlorelly poradili so svojím lekárom.   Problémom je alergia na jód. Preto ak spadáte do tejto skupiny tak s chlorellou opatrne. Tak či onak, ak sa rozhodnete vyskúšať užívať chlorellu z akéhokoľvek dôvodu, mali by ste začať opatrne. Na začiatok teda užívajte nižšie dávky ako je odporúčané a postupne dávky zvyšujte.

 

Chlorellu užívajte 20-30 minút pred jedlom. Nemali by ste tu zabúdať ani na pravidelný pitný režim.   Telo prechádza do stavu detoxikácie a potrebuje z tela látky vylúčiť. Takže tu sa odporúča ako vždy čistá voda (z vodovodu) alebo čistá balená voda nesýtená.   Chlorellu odporúčam užívať minimálne 3 mesiace aby sa prejavili pozitívne výsledky. Tu by ste nemali zabúdať, že ak sa rozhodnete pre užívanie chlorelly, mali by ste tiež zmeniť jedálniček na zdravšiu formu a zaradiť do svojho života pohyb. To všetko účinky chlorelly len podporí a vaše výsledky urýchli.

Je chlorella drahá?

Dnes sa na trhu vyskytuje množstvo výrobcov či dovozcov chlorelly. Samotná chlorella sa dá kúpiť v rôznych cenách. Už dávno neplatí čím drahšie, tým kvalitnejšie. Ak by som mal o cene napísať všeobecne, tak môžem povedať, že chlorella nieje lacná záležitosť, ale zase na druhej strane vzhľadom na pozitíva ani drahá. Keď si predstavím koľko korún som niekedy vyhadzoval za cigarety, chlorella mi vôbec nepríde ako zlá investícia. Každá investícia do zdravia je dobrou investíciou.

Za chlorellu prášok v Bio kvalite zaplatíte približne 10 eur za 100 gramov. Chlorella v tabletách stojí približne od 20 cez 25 eur a niekedy aj viac za 150 gramov.

 

Pomôcka pri chudnutí – chlorella
4 (80%) 2 votes
2017-01-23T08:40:48+00:00február 1st, 2016|Detoxikácia, Magazín|0 Comments

Leave A Comment