BMI index a BMI kalkulačka

BMI index a BMI kalkulačka

Bmi index a Bmi kalkulačka sú pre vás iste už veci známe. Je ale BMI výpočet dôveryhodný? Skúste si s nami vypočítať svoje BMI.

V prvom rade si povedzme čo vlastne skratka BMI znamená. BMI je skratkou pre anglický slovný výraz Body Mass Index čo je v preklade index telesnej hmotnosti. Tento index sa stal akýmsi ukazovateľom obezity. Teda podľa BMI kalkulačky a vášho vypočítaného indexu sa z tabuľky dozviete či máte podváhu, nadváhu, obezitu a pod. To či ste obézny alebo nie, viete asi aj bez BMI indexu. Tento index vás však dokáže na základe výpočtu presne zaradiť do vašej kategórie a tým sa dozviete aj zdravotné riziká ktorá vám vo vašej skupine hrozia.

BMI výpočet ktorý si spravíte na našej stránke ale aj na iných stránkach nieje celkom presný. Jedná sa o orientačný výpočet – približný. Presné údaje vám dokáže vypočítať lekár, alebo výživový poradca ktorí odborne zhodnotí viac špecifických ukazovateľ.

Tento výpočet neplatí pre mládež do veku 18 rokov, tehotné ženy a športovcov. Logicky majú napríklad športovci viac svalov ktoré vážia viac než tuk a preto im môže BMI výpočet ukázať napríklad obezitu aj keď tú takpovediac v norme. U tehotných žien je samozrejme takýto výpočet bezpredmetný a mládež do 18 rokov je v štádiu rýchleho rastu preto by takýto výpočet u nich nebol tiež celkom relevantný.

Vzorec výpočtu BMI indexu

BMI = (váha v kilogramoch) : (výška v metroch)2

V nasledujúcej kalkulačke si teda môžete vypočítať vás BMI index 

BMI číslo ktoré vám vyšlo je teraz potrebné zaradiť do tejto tabuľky. Na základe toho sa dozviete v ktorej kategórií sa nachádzate.

BMIMužiŽeny
Podváhapod 20pod 19
Normálna hmotnosť20-24,919-23,9
Nadváha25-29,924-28,9
Obezita I. stupňa30-34,929-33,9
Obezita II. stupňa35-39,934-38,9
Obezita III. stupňanad 40nad 39

*

Riziká spojené s nadváhou a obezitou

Asi netreba pripomínať že čím vyššie číslo sa u vás objaví tým väčšie zdravotné problémy vás môžu stretnúť. Jedná sa hlavne o zvýšené riziko vysokého krvného tlaku či srdcových ťažkostí a pod. Nadváha a obezita vážne ohrozuje vaše zdravie. Ak ste sa rozhodli poraziť svoju nadváhu či obezitu sú vám k dispozícií naši výživový poradcovia.

  • Neváhajte viac !

    Máte jedinečnú možnosť zmeniť svoj život. Schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav. Prihláste sa na konzultáciu k svojmu výživovému poradcovi. Za 7,90 absolvujete merania na prístroji Tanita a získate jedálniček vypracovaný na mieru pre Vás.

BMI index a BMI kalkulačka
5 (100%) 1 vote
2017-01-23T08:40:52+00:00december 8th, 2015|Magazín|0 Comments

Leave A Comment