Ako rýchlo chudnúť?

Ako rýchlo chudnúť? Je rýchle chudnutie správne?

Samozrejme že čo najrýchlejšie, odpoviete na úvodnú otázku z nadpisu článku. Na otázku ako rýchlo chudnúť však existuje trochu profesionálnejšia odpoveď. Často sa stretávam s tým, že ľudia chcú chudnúť príliš rýchlo. Nadíde čas, väčšinou na jar pred letom, kedy si jedinec ktorý počas zimy hodoval uvedomí, že v plavkách to jeho telo v lete na kúpalisku bude vyzerať akosi „neforemne“. Prichádzajú na rád úvahy. Hmm, mám dva mesiace musím rýchlo chudnúť lebo sa na pláži ani neukážem.

Takýto človek si samozrejme sadne k internetu a začne hľadať niečo, čo by sa mu hodilo do taktiky rýchleho chudnutia. Väčšinou v tomto boji vyhrajú rôzne diéty ktoré „zaručujú“ rýchle chudnutie. Je pravdou, že pomocou rôznych diét je možné chudnúť extrémne rýchlo napríklad aj 12 či 15 kíl za mesiac. Takýto postup rýchleho chudnutia sa však vymyká tomu po čom skutočne túžite. Ak rýchlo schudnete, je veľká pravdepodobnosť, že sa u vás dostaví aj rýchly jojo efekt. A tak sa môže stať, že na pláž pôjdete ešte objemnejší než ste boli pred chudnutím.

Navyše rýchle chudnutie nieje prospešné pre celkový zdravotný stav organizmu. Takéto experimentovanie s vaším telom vám môže spôsobiť aj nemalé zdravotné problémy. Znie to možno paradoxne ale je to tak. Spomeňme si na známy prípad Bo Thomasa ktorý pochádzal z amerického Arkansasu. Vo veku 65 rokov sa rozhodol “odstrániť” svojich prebytočných 40 kíl nadváhy pomocou vtedy populárnej zelerovej diéty. Svoj organizmus vyhladoval tak, že mu zlyhali orgány a zomrel.

V rámci strašenia tu musím ešte spomenúť  angličanku Samanthu Clowe. Ona si vybrala ako spôsob svojho chudnutia Lighter Life kokteilovú diétu. Samanthu postihla srdcová arytmia, kolaps a následná smrť. Jedná sa samozrejme o ojedinelé prípady ale vidíte na nich, že každá extrémna diéta organizmus skôr ničí než mu pomáha. Samanthina diéta jej denne dodávala denne len 530 kalórií čo bol v jej kalorickom príjme obrovský skok.

 
ako rýchlo chudnúť

Tak ako rýchlo?

Optimálna rýchlosť chudnutia by sa mala pohybovať niekde na úrovni 2 kíl za mesiac. Maximálne 4 kg za mesiac. Všetko však záleží od rôznych faktorov a hlavne od vášho organizmu. U obéznejších ľudí môže byť táto hranica o niečo vyššia ale žiadne dvojciferné číslo tu nehľadajte.

Teraz sa vám možno zdá že 2 kilá sú moc málo. Ak chcete do leta schudnúť 14 kíl tak by ste potrebovali 7 mesiacov na takéto chudnutie. Jujúúj a to je pre vás veľááá. Tak dlho predsa čakať nemôžete a ani nebudete však?

Motivácia je základom úspechu.

Keď niekomu poviem, že je dobré chudnúť pomaly, len 2 kilá za mesiac tak často mávne rukou. Ale čo vlastne chcete dosiahnuť? Vaše priberanie trvalo roky a teraz zrazu by ste chceli fitness postavu za týždeň alebo mesiac? Vráťte sa do reality ! Tak ako ste postupne priberali, tak teraz postupne musíte chudnúť. Zo skúseností viete, že extrémne diéty nie sú riešením a keď vám ponúknem reálne riešenie staviate sa na odpor lebo chcete všetko rýchlo a hneď. Rýchlo chudnúť nieje výhra. Rýchle chudnutie nemá trvalý účinok a je dokonca zdravotne nebezpečné. To čo zohráva hlavnú úlohu je vaša hlava, rozum, presnejšie povedané vaša motivácia. Keď vidíte úspech na dosah napríklad, schudnúť za mesiac ste ochotní mesiac držať rôzne diéty. Poviete si „veď mesiac vydržím“ a mám to. Je ťažké povedať si „7 mesiacov vydržím“ a je v tom 7 násobný rozdiel.

Naša web stránka je o výživovom poradenstve. A našou filozofiou je pomalé chudnutie. Pomalé chudnutie zmenou a úpravou jedálnička, chudnutie bez extrémnych diét a návratov k silným jojo efektom . Hlavnou zložkou je aj motivácia a preto vás budeme pri chudnutí motivovať aby ste nestratili svoj cieľ. Dokážeme vás motivovať na ceste za vaším snom. Tak ako ste postupne priberali v dôsledku nesprávnych stravovacích návykov, tak teraz schudnete postupne pomocou správnych stravovacích návykov a ak si ich udržíte schudnete navždy! S nami nebudete hladovať, nebudte držať extrémne diéty a nebudete jesť žiadne tabletky na chudnutie.

Myslím, že po všetkých tých experimentoch ktoré nikam neviedli je čas zmeniť svoj spôsob života. Viem, že často neviete ako na to. A práve preto je tu niekto kto vám môže pomôcť, poradiť vám, ukázať ako sa to všetko dá zvládnuť a že to nestojí veľa. Chce to len zmeniť svoje staré hlboko zaryté návyky. Veď zvyk je síce ako sa vraví železná košeľa a aj tej sa dá zbaviť. Klopte a bude vám otvorené a u nás máte dvere otvorené vždy.

  • Neváhajte viac !

    Máte jedinečnú možnosť zmeniť svoj život. Schudnúť a zlepšiť svoj zdravotný stav. Prihláste sa na konzultáciu k svojmu výživovému poradcovi. Za 7,90 absolvujete merania na prístroji Tanita a získate jedálniček vypracovaný na mieru pre Vás.

Ako rýchlo chudnúť?
5 (100%) 1 vote
2017-01-23T08:40:53+00:00november 30th, 2015|Magazín|0 Comments

Leave A Comment